AKCIE PRE FIRMY PRE ŠKOLY KARIÉRA OTÁZKY GA CLUB KONTAKT hledat
Labutie jazero
Hráme: 20.3. o 15:45 v multikine

záznam z Bolšoj baletu v Moskve
155 minút

Réžia: Hudba: Petr Iljič Čajkovskij / Choreografia: Jurij Grigorovič
Hrajú: Olga Smirnova, Jacopo Tissi, Egor Gerashchenko, Alexei Putinsev, Sólisti a zbor Baletu Veľkého divadla v Moskve

Obsah:
Bolšoj balet
Labutie jazero je pravdepodobne najuznávanejší a najobľúbenejší kúsok baletného repertoáru.
V Bolšoj balete je príkladom dramatického napätia a krásy, ktorá zastavuje srdce, s primabalerínou Oľgou Smirnovou, ktorá vedie senzačné obsadenie ako čierna labuť i ako dojemná biela labuť.

Labutie jazero nikdy neprestávalo zvádzať publikum po celom svete, a to vďaka virtuozite jeho hudby aj choreografie. Okrem toho je utopický milostný príbeh medzi princom Siegfriedom a jeho ideálnou ženou Odette, ktorý osud znemožní, jedným z najtragickejších bodov diela. Dvojrola Odette / Odile označuje výšku dramatického napätia, ktoré vyžaduje, aby primabalerína stelesňovala dva extrémy: na jednej strane čistú a jemnú Odette a na druhej strane zradnú a manipulatívnú Odile. Predstavenie technicky náročné, plné žiarivých emócií, s ohromujúcim a svetoznámym baletným zborom je presne to, čo si nesmiete nechať ujsť.

Balet napísal Peter Iljič Čajkovskij na žiadosť riaditeľa cisárskych divadiel v Moskve. Labutie jazero je prvým z troch baletov, ktoré slávny ruský skladateľ vytvoril. Balet s pôvodnou choreografiou od Reisingera bol prvýkrát uvedený na javisku Bolšoje v roku 1877. Na začiatku 90. rokov baletní majstri Marius Petipa a Lev Ivanov prepracovali choreografiu a urobili z neho zázrak klasického baletu, ktorý dnes všetci poznajú.

Oficiálna stránka:
http://www.prenosydokin.cz/

Trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=L6wnxujh5rY&ab_channel=Path%C3%A9Live

Čas premietania:
PRIPRAVUJEME

PRIPRAVUJEME